Dyplomowany instruktor Jogi

Jako chemik z wykształcenia oraz były pracownik naukowy Instytutu Chemii w Opolu aktualnie zajmuję się nauczaniem jogi. Jestem członkiem Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce. Legitymuję się dyplomem wydanym przez Instytut Iyengara w Punie. Przez krótki czas praktykowałam pod kierunkiem Raviego Javalgekara. Tę metodę jednak świadomie zarzuciłam, by do dnia dzisiejszego związać się z nauczycielami jogi w tradycji Iyengara nie tylko polskimi jak: Sławomir Bubicz, Konrad Kocot, Jurek Jagucki, ale również, w trosce o ciągłe pogłębianie swojej wiedzy, także z nauczycielami spoza Polski, głównie z Faeqiem Birią z Francji, Gabriellą Gubillaro z Włoch, wspomnianą wcześniej specjalistką z zakresu medycznych technik jogi - Lois Steinberg, a ostatnio także z Deanem Lernerem i Jaki Nett - członkami Amerykańskiego Stowarzyszenia Jogi Iyegara.

Istota hatha-jogi zawarta jest w niesłychanie bliskiej mi myśli Yehudi Menuhina, słynnego skrzypka i ucznia Iyengara, że ”leczyć i dodawać sił może medycyna zajmująca się zdrowiem, a nie chorobą, polegającą na zrozumieniu ciała, umysłu i ducha. Nie tylko pozwala ona człowiekowi odzyskać utraconą pełnię, ale też pomaga ujrzeć własne postępy w szerszej perspektywie.” Będąc jej ogromnym ambasadorem usiłuję tę wielką mądrość zaszczepić także u innych osób.

Praktyka hatha-jogi pozwoliła mi odzyskać sprawność ruchową oraz doświadczać i cieszyć się na co dzień pełnym zdrowiem. Przede wszystkim jednak uświadomiła mi, iż szczęście i radość są w nas samych. Należy tylko nauczyć się je odkrywać.